Карвацька Наталія Семенівна

Народилася 20 липня в м. Чернівці. Закінчила на відмінно середню школу в 1981р. Працювала санітаркою в обласній клінічній лікарні. З 1983р. навчалася виключно на відмінно на лікувальному факультеті Чернівецького державного медичного інституту за спеціальністю “Лікувальна справа”, активно займалася науковою роботою, виступала у складі ансамблю народного танцю Чернівецького медичного інституту (ЧМІ). У 1989р. закінчила лікувальний факультет ЧМІ отримавши диплом із відзнакою (з червоним дипломом). У 1993р. закінчила інтернатуру зі спеціальності «Терапія».

З 1993р. працювала асистентом кафедри нормальної фізіології Чернівецького державного медичного інституту (з 25 квітня 1997р. - Буковинської державної медичної академії).

З 2000р. по 2001р. навчалася в інтернатурі за спеціальністю „Психіатрія” на базі 2-го психіатричного відділення Чернівецької обласної психіатричної лікарні. У 2001р. пройшла тематичне удосконалення з психофізіології в Українській військовій медичній академії, у 2001р. пройшла спеціалізацію зі спеціальності «Психотерапія», у 2003 році – спеціалізацію зі спеціальності «Медична психологія» в Харківській медичній академії післядипломної освіти.

У 2002р. переведена на посаду доцента кафедри нормальної фізіології, у 2004р. – на посаду доцента кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології ім. С.М.Савенка Буковинського державного медичного університету.

Кандидат медичних наук з 1996p. Кандидатську дисертацію захистила 14 січня 1996 р. у спеціалізованій вченій раді при Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця. Вчене звання доцента кафедри присвоєно в 2004 р.

З 2005 по 2010рр. навчалася в Львівському державному медичному університеті  ім. Д.Галицького в міжнародному проекті з групового психоаналізу.

Приймає активну участь у суспільному житті університету, кафедри та лікарні. Неодноразово заохочувалася почесними грамотами та подяками за довголітню сумлінну працю, високі показники в роботі, активну участь у громадському житті.

Діяльність в університеті: Була членом Центральної методичної комісії БДМУ, вченої ради медичного факультету № 1 та вченої ради факультету післядипломної освіти.

Лікувальна робота: Лікар-психіатр вищої категорії, лікар-психотерапевт вищої категорії, лікар-медичний психолог вищої категорії.

Відповідальна за лікувальну роботу курсу психіатрії та медичної психології.  Активний учасник обласних переривчастих курсів з психіатрії, засідань обласного осередку Асоціації психіатрів України та обласного осередку Української спілки психотерапевтів.

                Співробітниками кафедри глибоко вивчаються питання етіопатогенезу, клініки, діагностики, лікування та профілактики психотичних і непсихотичних психічних розладів судинного ґенезу, особливості невротичних, пов’язаних зі стресом та соматоформних психічних розладів, при яких спостерігається терапевтична резистентність, із урахуванням ролі та значення природних, соціальних, вікових і статевих факторів та преморбідних особливостей особистості хворого для їх клініки, діагностики, перебігу та вдосконалення заходів зі психопрофілактики.

 Напрями наукової діяльності: Психіатрія, медична психологія, психотерапія.

Наукові публікації: Є автором і в співавтором 340 наукових друкованих праць, у тому числі Державного стандарту освіти, ОКХ і ОПП зі спеціальності „Медична психологія”, галузевих навчальних програм з психофізіології (2002р.), психоаналізу (2010р.) для студентів зі спеціальності „Медична психологія”.

Є співавтором підручників, монографій і посібників:

1.    „Крок – 1”. Загальна лікарська підготовка. – К.: Медицина, 2004;

2.    Навчально-методичний посібник з нейрофізіології. - Чернівці, 2005;

3.    Навчального посібник з нормальної фізіології. - Чернівці, 2006р.;

4.    „Основи медичної психології” (тестовий посібник). - Чернівці, 2009р.;

5.    Навчально-методичний посібник „Психофізіологія”. - Чернівці, 2009р.;

6.    Навчальний посібник з нормальної фізіології (ІІ-е видання). - Чернівці, 2010р.;

7.    «Основи психоаналізу» Київ, 2012, 24с.

8.    Приклад формулювання терапевтичних діагнозів. / Тащук В.К., Білецький С.В., Волошин С.І. та співав. //Навчальний посібник під ред. В.К. Тащук . Чернівці: БДМУ. 2012р

9.    Монографія «Особливості сучасної діагностики та диференційованого лікування деяких неврологічних та психічних розладів» За ред. проф. В. М.Пашковського. – Чернівці: БДМУ. -  2014р.

10. Психіатрія та наркологія в тестах. Навчальний посібник / За ред. Карвацької Н.С. Чернівці: БДМУ, 2017р.

11. Психопатологічні синдроми. Навчальний посібник. Чернівці: БДМУ, 2017р.  

12. Монографія «Удосконалення ранньої діагностики та диференційованого лікування пацієнтів з непсихотичними психічними розладами з урахуванням стану нервової системи» за ред. проф. В. М.Пашковського. – Чернівці: БДМУ. -  2019р.

13.  Практичні аспекти догляду та нагляду за психічно хворими: навч. посіб. для лікарів-інтернів закладів післядипломної освіти. Русіна С.М., Деркач В.Г., Карвацька Н.С. Чернівці, 2018.

14.  Щоденник роботи лікаря - інтерна зі спеціальності «Психіатрія»: навч.-метод. посіб. для лікарів-інтернів закладів післядипломної освіти. Русіна С.М., Карвацька Н.С., Нікоряк Р.А. Чернівці, 2018.

15.  Індивідуальний план та щоденник роботи лікаря - інтерна зі спеціальності «Медична психологія»: навч.-метод. посіб. для лікарів-інтернів закладів післядипломної освіти. Карвацька Н.С., Рудницький Р.І. Чернівці, 2018.

Дисципліни, що викладаються: Відповідальна за навчально-методичну роботу і читає лекції з психофізіології, медичної психології, психоаналізу, психіатрії, психосоматики, психотерапії зі студентами 3-6-го курсів зі спеціальності «Медична психологія», з медичної психології психіатрії зі студентами 4-го курсу зі спеціальності «Медицина», «Стоматологія»; на післядипломному етапі – за тематичні удосконалення лікарів „Психологічні аспекти взаємодії лікар-пацієнт” та „Актуальні питання психотерапії”,  цикл „Профілактика насилля в сім’ї”, передатестаційний цикл (стажування) з медичної психології.

Хобі, захоплення: Читання, моделювання жіночого одягу, вязання, вишивання.

Контактний е-mаіlnatalka_ka@ukr.net, телефон 095 406 59 36