У БДМУ відбулася конфренція з питань ендокринних та неврологічних захворювань

опубліковано 21 вер. 2018 р., 07:09 Білоус Ірина Іванівна ‎(БДМУ, Чернівці)‎

13-14 вересня 2018 року в м. Чернівці на базі Вищого державного навчального закладу «Буковинський державний медичний університет»

відповідно до «Реєстру з'їздів, конгресів, симпозіумів та науково-практичних конференцій, які проводитимуться у 2018р.», відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Ендокринні та неврологічні захворювання: проблеми коморбідності», організаторами якої виступили кафедра клінічної імунології, алергології та ендокринології та кафедра нервових хвороб, психіатрії та медичної психології БДМУ.

Науковий форум, що об’єднав провідних науковців та практичних лікарів України та з-за кордону, був присвячений проблемі поєднаного перебігу ендокринних та неврологічних розладів, наслідкам їх впливу на організм людини, а також сучасним підходам до діагностики, лікування та профілактики зазначеної патології, врегулюванню заходів щодо їх подолання.

На урочистому відкритті конференції, що відбулося 13 вересня 2018 року у палаці «Академічний», з вітальним словом виступили проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків ВДНЗУ «Буковинський державний медичний університет» професор Іващук О.І., віце-президент НАМН України, директор ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин ім.В.П.Комісаренка» НАМН України, Президент Української асоціації клінічних ендокринологів, академік НАМН України, професор Тронько М.Д., а також представник Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Павлюк В.О.

На початку першого пленарного засідання, що відбулося 13 вересня, академік НАМН, професор Тронько М.Д. (Київ) у своїй доповіді окреслив пріоритетні проблеми сучасної діабетології та тиреоїдології в Україні, виступи завідувача кафедри ендокринології Білоруського державного медичного університету проф. Мохорт Т.В. (Мінськ) та завідувача кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ  проф. Пашковської Н.В. (Чернівці) стосувалися неврологічних проявів захворювань щитоподібної залози. Доповіді завідувача кафедри ендокринології з курсом післядипломної підготовки Вінницього національного медичного університету проф. Власенко В.М. (Вінниця) та професора кафедри гастроентерології, дієтології та ендоскопії Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика проф. Анохіної Г.А. (Київ) торкалися проблеми ожиріння як провідного чинника розвитку цереброваскулярної та ендокринної патології, порушень харчової поведінки та сучасних тенденцій в дієтології. Завідувач кафедри внутрішньої медицини №1 Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я.Горбачевського проф. Пасєчко Н.В. (Тернопіль) присвятила свій виступ проблемам серцево-судинної та церебральної безпеки у діабетології, а професор кафедри неврології Львівського національного медичного університету ім. Д.Галицького проф. Шевага В.М. (Львів) – гормональним аспектам розвитку та прогресування спондилопатій та остеохондрозу.

Того ж дня відбулося друге пленарне засідання конференції, під час якого Голова Української діабетологічної асоціації, завідувач кафедри діабетології Національної академії післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика член-кореспондент НАМН України, проф. Маньковський Б.М. (Київ) ознайомив учасників конференції з провідними світовими тенденціями сучасної діабетології, завідувач кафедри ендокринології Львівського національного медичного університету ім.Д.Галицького проф. Урбанович А.М.(Львів) присвятила свою доповідь проблемі дисліпідемій як чинника розвитку цереброваскулярних захворювань. Головний науковий співробітник відділу профілактики, лікування цукрового діабету та його ускладнень Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України проф. Паньків В.І. (Київ) висвітлив проблему гіпоталамічного синдрому, а доповідь керівника відділу «діабетичної стопи» ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин ім.В.П.Комісаренка» НАМН України, доц. Болгарської С.В. (Київ) стосувалася сучасних підходів до діагностики та лікування нейропатичної форми синдрому діабетичної стопи. Ендокринним та метаболічним аспектам інсомній присвятив свій виступ завідувач кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології БДМУ проф. Пашковський В.М. (Чернівці), а завідувач кафедри невропатології і нейрохірургії Львівського національного медичного університету ім.Д.Галицького проф. Паєнок А.В. (Львів) - післятравматичній енцефалопатії та ендокринним порушенням. Доповідь завідувача відділу нейроендокринології та загальної ендокринології Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України проф. Кирилюка М.Л. (Київ) була присвячена синдрому порожнього турецького сідла. Завідувач відділу клінічної андрології ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин ім.В.П.Комісаренка» НАМН України проф. Лучицький Є.В. (Київ) висвітлив питання  ендокринних і неврологічних проявів андрогенного дефіциту.

Наступного дня на третьому пленарному засіданні Голова Української асоціації нейрохірургів, ректор ДВНЗ «Ужгородський національний університет» проф. Смоланка В.І. (Ужгород) ознайомив медичну спільноту конференції з інноваційними технологіями хірургічного лікування аденом гіпофіза. Завідувач кафедри клінічної неврології, психіатрії та наркології Харківського національного університету ім.В.Н.Каразіна проф. Міщенко Т.С. (Харків) у своїй доповіді узагальнила сучасні рекомендації з лікування інсульту. Заступник директора з наукової роботи ДУ «Інститут проблем ендокринної патології ім.В.Я.Данилевського НАМН України» проф. Кравчун Н.О. (Харків) свій виступ присвятила проблемі діабетичної автономної цистопатії. Про клінічні та патогенетичні гетерогенності діабетичних полінейропатій розповіла професор кафедри неврології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика проф. Слободін Т.М. (Київ). Доповідь завідувача кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії ДВНЗ «Ужгородський національниий університет» проф. Ороса М.М. (Ужгород) була присвячена менеджменту дисгормональних спондилопатій та міофасціального болю, а завідувача відділу судинної патології головного мозку ДУ «Інститут неврології, психіатрії та наркології НАМН України» проф. Міщенко В.М. (Харків) – діагностиці та лікуванню фіброміалгій в сучасній медичній практиці.

Адаптаційні проблеми перименопаузи висвітлила у своєму виступі на четвертому пленарному засіданні завідувач кафедри акушерства, гінекології та перинатології БДМУ  проф. Кравченко О.В. (Чернівці). Доповідь Генерального директора ТОВ «Медична лабораторія» д.мед.н. Донцової Л.С. (Київ) була присвячена сучасній лабораторній діагностиці нейроінфекцій. Завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ  проф. Пашковська Н.В. доповіла про сучасні можливості діагностики та лікування діабетичної енцефалопатії, а доцент кафедри ендокринології Івано-Франківського національного медичного університету д.мед.н. Костіцька І.О. (Івано-Франківськ) – діабетичної автономної гастропатії. Виступ доцента кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб БДМУ доц. Ткач Є.П. (Чернівці) був присвячений фармакотерапії больового синдрому.

Крім того, 14 вересня в рамках конференції відбулася постерна сесія, на якій було представлено 30 доповідей, авторів найкращих з яких було нагороджено цінними призами від організаторів форуму.

Загалом на конференції було представлено 59 усних та стендових доповідей, у роботі конференції взяли участь науковці, провідні фахівці з 4-х науково-дослідних установ, 9 вищих навчальних закладів та закладів післядипломної освіти України та з-за кордону, практичні лікарі з Вінницької, Івано-Франківської, Закарпатської, Київської, Львівської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької та Чернівецької областей – зареєстровано близько 400 учасників.

Comments