1 грудня Всесвітній день невролога

опубліковано 27 лист. 2014 р., 00:36 Білоус Ірина Іванівна ‎(БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 27 лист. 2014 р., 01:12 ]

З нагоди дня невролога, який щорічно медичною світовою спільнотою відзначається 1 грудня, кафедра нервових хвороб, психіатрії та медичної психології ім. С.М. Савенка 26 листопада провела "Круглий стіл" з інтернами, що здобувають спеціальність "Загальна практика-сімейна медицина" (керівник к.мед.н., доцент Яремчук О.Б.) на тему "Захворювання нервової системи в практиці сімейного лікаря".
 Особливу увагу було приділено питанням ранньої діагностики неврологічних захворювань, наданню невідкладної допомоги при гострих станах, лікуванню больових синдромів. Зокрема, в своїй доповіді доцент Яремчук О.Б. наголосила на важливій ролі сімейного лікаря в діагностиці і лікуванні захворювань нервової системи: "Неврологічні захворювання охоплюють більшість людей, оскільки немає жодної людини в світі, яка б хоч раз у житті не відчула м’язовий біль, запаморочення чи безсоння. В Європі захворювання неврологічного профілю діагностуються у 1/4 населення, а витрати на їх лікування становлять 1/3 витрат, що спрямовуються на медичні цілі. Питання ранньої діагностики захворювань нервової системи сьогодні часто лягає на плечі лікарів загальної практики. Сімейний лікар допомагає хворим з хронічними захворюваннями нервової системи, надає першу допомогу при невідкладних станах. В структурі захворювань на амбулаторному прийомі в сімейного лікаря неврологічна патологія діагностується майже в 30% пацієнтів."

Було ініційовано дискусію про проблеми та перспективні плани надання допомоги хворим з захворюваннями нервової системи в Україні та світі. В дискусії взяли участь всі присутні.

Підготувала доцент кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології Яремчук О.Б.

27 лист. 2014 р., 01:11
27 лист. 2014 р., 01:11